Sínek mentén, biztonságban
Nem lehet elégszer mondani, a vasút veszélyes üzem!
Ennek ellenére azt mondjuk, ne legyetek szégyenlősek! Szerezzétek be a szükséges engedélyeket, védőfelszerelést, és készüljenek jobbnál jobb képek!
A szabályok ismerete nélkül ne vágjatok neki! Drága fizetség lehet!
Amíg az utasforgalom számára megnyitott területről fotóztok, semmi baj nincs. Azért arra ügyeljetek, hogy a vasút biztonságát, és a technológiai biztonságot ne veszelyeztessétek! Meg a saját testi épségeteket sem!
Abban a pillanatban, hogy a hőn áhított kép nem készíthető el "peronról", viszont szigorú szabályokat kell ismerni, és betartani. Itt nem csak az engedélyeztetésre gondolok, hanem a vágányok közötti magatartásra is.
Ha megvan minden engedély, mindenki rábólitntott, és tud róla, hogy ott vagytok, akkor sem szabad ellazulni, vagánykodni!
Szoktam mondani: Ne ez legyen az utolsó képed!
Ha a vágányok között vagytok, mindig a kijelölt közlekedő utakat használjátok! A láthatósági mellény KÖTELEZŐ! Nyugodtan vegyétek fel a hátizsákra is akár! Nagyon fontos, jármű bármikor, bárhonnan jöhet! Javaslom a kísérő kérését! A bűvös Elsodrási határra mindig legyetek tekintettel! Azon kívül már nem érvényesül a vonat menetszelének hatása.
Ha vágányon kell átmenni, akkor azt csak a kijelölt helyen szabad! Mielőtt az elsodrási határon belülre léptek, alaposan meg kell győződni az áthaladás biztonságáról, hogy nem jön-e jármű. Ezután a vágánytengelyre merőlegesen, a legrövidebb idő alatt kell áthaladni a vágányon! Nem futva!
Nagyon kérünk mindenkit! NE MÁSSZON FEL SEMMIRE! Se járműre, se jelzőre, se felsővezetéki oszlopra! A gravitáció mindehol hat!
Szólnunk kell a felsővezetékről is! A benne rejlő feszültség 25000 Volt, áramerőssége több ezer Amper! Ahol nincs mechanikai védelem, ott kettő méternél jobban megközelíteni TILOS, ÉS ÉLETVESZÉLYES! Tartsuk tiszteletben!
Élményekkel teli vasútfotózást kívánunk Mindenkinek!